O przedszkolu

WITAMY NA STRONIE PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO
W PUŁAWACH

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z BOGATĄ OFERTĄ PLACÓWKI, JEJ HISTORIĄ ORAZ TYM, CZYM ŻYJEMY NA CO DZIEŃ – JAK CIEKAWIE SPĘDZAMY CZAS … 

Nasza placówka znajduje się na ulicy Czartoryskich 21 w centrum miasta. Dużym atutem jest położenie budynku w pobliżu obszarów zieleni – Parku Czartoryskich i Skweru Niepodległości. Najbliższe otoczenie przedszkola stanowi przebudowany i zmodernizowany w 2012 roku ogród. Zostały w nim zamontowane nowoczesne, ekologiczne i posiadające wymagane atesty sprzęty ogrodowe. Przy budynku przedszkola powiększono również parking dla samochodów i poprawiono wjazd na plac, który znajduje się od strony Szkoły Podstawowej Nr 2. Obiekt jest poddany termomodernizacji i przeszedł generalny remont, zyskując nowoczesny wygląd, jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego prowadzi podjazd, natomiast od strony ogrodu znajduje się duży taras. W budynku, jak i na zewnątrz, zamontowano dodatkowe poręcze.
W ogrodzie pojawiły się nowe nasadzenia roślinne – przybyło drzewek, krzewów i kwiatów. W roku szkolnym 2007/2008 dzięki projektom Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej oraz MEN-u wzbogaciliśmy naszą bazę dydaktyczną: w sprzęt komputerowy, programy multimedialne, nowoczesne pomoce dydaktyczne i innowacyjne zabawki. Dysponujemy dużą salą gimnastyczną, gabinetami specjalistycznymi- logopedycznym oraz pedagogiczno-psychologicznym.

Prowadzimy zajęcia dodatkowe – język angielski, rytmikę, zajęcia taneczne, Paluszka i główkę, Przedszkoliadę oraz zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Specjalizujemy się również w posiłkach dla dzieci z dietami pokarmowymi.

Przedszkole jest placówką integracyjną powołaną przez postanowienie Zarządu Miasta Puławy w 1995 roku.

Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w wieku od 3 do 8 lat.

Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Puławy, zaś nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Dzienny czas pracy przedszkola obejmuje godziny od 6.00 do 16.00.