1970-1984

Dyrektor przedszkola Antonina Dmytrow

1970-1984 Państwowe Przedszkole nr 11 w Puławach

Nasze przedszkole powstało w odpowiedzi na sytuację ekonomiczno-gospodarczą oraz społeczną prężnie rozwijających się Puław. Pod koniec lat 60-tych XX wieku w Puławach powstały nowe osiedla mieszkaniowe i obiekty użyteczności publicznej. Miasto straciło swój małomiasteczkowy charakter, stając się miastem nowoczesnym i przemysłowym Już w 1968 r. mieszkańcy osiedla Czartoryskich byli żywo zainteresowani wybudowaniem placówki dla ich pociech.
Historię naszego przedszkola można podzielić na 4  znaczące okresy:

1970-1984
Państwowe Przedszkole nr 11 w Puławach

Państwowe Przedszkole nr 11 w Puławach rozpoczyna swoją działalność 01.09.1970 r. Powstają 4 oddziały przedszkolne do których uczęszcza 140 dzieci. Dyrektorem nowowybudowanej placówki została Antonina Dmytrow.
Dużym osiągnięciem pierwszego dyrektora było angażowanie kadry nauczycielskiej do wprowadzania nowatorskich form  pracy z dziećmi: nauki czytania i pisania, teatrzyków kukiełkowych i zajęć muzycznych. W roku 1978 pracująca na stanowisku nauczycielki Krystyna Taras tworzy Mały Teatr inspirując dzieci do działalności artystycznej. Przyszła pani dyrektor samodzielnie wykonuje do niego kukiełki, rekwizyty teatralne i pisze scenariusze. Odbiorcami tych przedstawień są dzieci z innych placówek: szkół podstawowych nr 2,3,6, przedszkoli nr 16, 18.
W tym czasie w przedszkolu działa również ognisko muzyczne , którego opiekunkami są Krystyna Taras i Elżbieta Zydorowicz. Dzieci poznają instrumenty muzyczne , uczą się  na nich grać , poznają nowe piosenki i układy taneczne . Ze swoimi koncertami występują m.in. : w Domu Nauczyciela na krajowej  konferencji nauczycieli i metodyków wychowania przedszkolnego zorganizowanego przez ODN w Lublinie.