50-lecie

Taniec dzieci podczas Święta Niepodległości

50-lecie Publicznego Przedszkola Integracyjnego

„Wspomnienia to darmowe wieczne skarby,

które podążają z nami przez całe życie.”

W roku 2020 minęło 50 lat odkąd istnieje nasza placówka. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 1970r. Pierwszym dyrektorem była Pani Antonina Dmytrow. Powstały 4 oddziały przedszkolne do których uczęszczało 140 dzieci. Dużym osiągnięciem pierwszego dyrektora było angażowanie kadry nauczycielskiej do wprowadzania nowatorskich form pracy z dziećmi: nauki czytania i pisania, teatrzyków kukiełkowych i zajęć muzycznych. Od 01.09.1995 r. stanowisko dyrektora przedszkola obejmuje mgr Krystyna Taras . Pani dyrektor jest propagatorką twórczych metod pracy z dziećmi. W pracy wykorzystywane są oryginalne metody wychowania muzycznego: Karola Orffa i Rudolfa Labana, których głównymi założeniami są improwizacja ruchowa i instrumentalna oraz rozwijanie uzdolnień twórczych dzieci. 10 sierpnia 1995 r. Miejskie Przedszkole Nr 11 zostało przekształcone w Publiczne Przedszkole Integracyjne w Puławach stając się jedyną tego typu placówką w regionie oraz jedną z pierwszych w województwie. Decyzja ta okazała się bardzo potrzebną i trafną innowacją . Od 01.01.2006 roku funkcję dyrektora Publicznego Przedszkola Integracyjnego obejmuje mgr Renata Gałuszka . Kontynuuje ona założenia i działania integracyjne przedszkola. Przedszkole bardzo prężnie działa w środowisku lokalnym. Jest organizatorem Wielkiego Turnieju Wiedzy Bajkowej – konkursu dla wszystkich puławskich przedszkoli, który na stałe wpisał się do kalendarium imprez i uroczystości w Puławach. Kolejną tradycją jest rozbudzanie zainteresowań światem i organizowanie licznych wycieczek w ciekawe zakątki naszego regionu. Nasi wychowankowie mają możliwość prezentacji swoich talentów i uzdolnień na licznych konkursach, turniejach i festiwalach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Uroczystości jubileuszowe 50-lecia placówki niestety nie odbyły się ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią naszego przedszkola i obejrzenia filmu.