40-lecie

40-lecie Publicznego Przedszkola Integracyjnego

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć,
odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat.”
/Robert Fulghum/

W maju 2010 obchodziliśmy jubileusz 40-lecia, 15-lecia integracji. Na tej znamienitej uroczystości nasza placówka otrzymała akt nadania imienia-Kubusia Puchatka. Od tego czasu żółty miś towarzyszy przedszkolakom we wszystkich ważniejszych wydarzeniach, a dzieci corocznie hucznie obchodzą jego urodziny.
           W tej niezwykle barwnej i wzruszającej uroczystości wzięli udział: przedszkolaki, ich rodzice, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Prezydent Miasta Janusz Grobel, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Śliwiński, Starszy Wizytator Katarzyna Michalczewska, Starosta Puławski Sławomir Kamiński, Poseł Małgorzata Sadurska, Radni Miasta Puławy, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli oraz Placówek Oświatowych naszego miasta. Uroczystość uświetniona była występem artystycznym dzieci, w który wpleciona była prezentacja multimedialna.
Na zorganizowanej z tej okazji wystawie można było obejrzeć kroniki, fotografie pracowników z okresu dzieciństwa, zdjęcia placówki z życia przedszkola dawniej i dziś.
Po oficjalnych obchodach 40-lecia Przedszkola wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek  z jubileuszowym tortem.
Nasze przedszkole jest miejscem nieustannie rozwijającym się, dążącym do obranych celów, gdzie na pierwszym miejscu stawiane jest zawsze dobro dziecka.