2010-2020

2010-2020 Publiczne Przedszkole Integracyjne im. Kubusia Puchatka

2010-2020
Publiczne Przedszkole Integracyjne im. Kubusia Puchatka

W maju 2010 obchodziliśmy jubileusz 40-lecia, 25-lecia integracji. Na tej znamienitej uroczystości nasza placówka otrzymała akt nadania imienia-Kubusia Puchatka. Od tego czasu żółty miś towarzyszy przedszkolakom we wszystkich ważniejszych wydarzeniach a dzieci corocznie hucznie obchodzą jego urodziny.
Mając na uwadze zacieśnianie więzi dzieci zdrowych i niepełnosprawnych z ich środowiskiem rodzinnym i lokalnym przedszkole organizuje szereg imprez i uroczystości dla osób z najbliższego otoczenia dziecka i zaprzyjaźnionych placówek kulturalno-oświatowych: uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka, Dzień Matki, Pasowanie na Przedszkolaka , Mikołajki , Andrzejki, Jasełka , przedstawienia teatralne  oraz zajęcia otwarte.
Wychodzimy naprzeciw innym potrzebującym: corocznie bierzemy udział w akcjach charytatywnych: Góra Grosza, Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Współpracujemy z puławskim hospicjum, Towarzystwem Pomocy im. Św Brata Alberta, Uniwersytetem III wieku, schroniskiem dla zwierząt.
            Przedszkole bardzo prężnie działa w środowisku lokalnym. Od kilkunastu  lat jest organizatorem Wielkiego Turnieju Wiedzy Bajkowej – konkursu dla wszystkich puławskich przedszkoli, który na stałe wpisał się do kalendarium imprez i uroczystości w Puławach. Z tej okazji do placówki przybywają postacie z krainy baśni , które wprowadzają dzieci w świat fantazji i czarów.
Kolejną tradycją jest rozbudzanie zainteresowań światem i organizowanie dla naszych wychowanków licznych wycieczek w ciekawe zakątki naszego regionu . Przedszkolaki odwiedziły : Park Jurajski w Bałtowie , Mini ZOO w Leonowie , Muzeum Wsi Lubelskiej , Zamek w Janowcu, Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, Kazimierz Dolny , Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, hodowlę alpak w Bronowicach, Teatr im..H. Ch. Andersena w Lublinie, Farmę Iluzji w Trojanowie i wiele innych.
Nasi wychowankowie mają możliwość prezentacji swoich talentów i uzdolnień na licznych konkursach, turniejach i festiwalach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim organizowanych m.in. przez Dom Chemika , Młodzieżowy Dom Kultury, Bibliotekę Miejską , Prezydenta Miasta Puławy, przedszkola, szkoły oraz placówki z terenu całej Polski.
W latach 2012 i 2014 przedszkole przeszło szereg remontów i modernizacji – odnowiono elewację zewnętrzną i ogrodzenie, zmodernizowano pion kuchenny oraz ogród przedszkolny, wymieniono okna, zainstalowano windę, cały budynek dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych. Placówka bardzo dba o ciągłe bogacenie bazy dydaktycznej, aby stworzyć dla dzieci optymalne warunki dla rozwoju, nauki, zabawy i terapii. Posiadamy specjalistyczne gabinety do pracy indywidualnej (pedagogiczno-psychologiczny, logopedyczny), bogato wyposażoną salę gimnastyczną i sale zajęć. Prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem komputerów, dywanu interaktywnego, kolorowej klawiatury, tablicy interaktywnej, multimedialnych programów edukacyjnych. W przedszkolu prowadzone są także zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, zajęcia taneczne, sportowe-Przedszkoliada, dogoterapia, zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się-Paluszek i główka.